Bankovní vs. nebankovní půjčka. Kterou si vyberete? 

 |  Články  |  Jak na to  |  Patrik Pilous  |  690x přečteno

Konečně jste se odhodlali k vyřízení půjčky, ale nevíte, zda je lepší bankovní nebo nebankovní varianta? Nechte si dobře poradit, ať pak svého kroku nelitujete. 

Nebankovní půjčky

V rychlosti vyhraje nebankovní instituce 

Jestli je pro vás důležitá rychlost vyřízení, vyhraje u vás nebankovní půjčka. U ní obvykle neřešíte zdlouhavé procesy ověřování. Stačí splňovat tři základní parametry – plnoletost, vlastnictví bankovního účtu a stálý příjem. Peníze pak máte na účtu do pár minut. Nevýhodou je naopak nižší rozpětí nabízených částek

V bankách jsou přísnější podmínky ověřování, které mohou trvat i několik dní. Bankovní instituce ověřují také to, zda máte splacené dosavadní půjčky a zda nejste na seznamu dlužníků. Za určitých podmínek vyžadují záruku v podobě ručitele. Výhodou jsou ale půjčky vysokých částek.  

Spolehlivost je záruka bankovních společností  

Při výběru byste se měli zaměřit na ověřené společnosti, kterými jsou bezpochyby banky. U nich máte jistotu, že jde o důvěryhodné instituce, které si zakládají na profesionálním jednání. Myslí na své klienty, kterým nabízí zvýhodněné možnosti půjčky i splácení. K dispozici tak máte celou řadu bank a pokud jinde vidíte lepší podmínky, nemusíte se zavázat pouze té své.  

Jako klient banky máte nesporné výhody

Pokud si vyřídíte půjčku u své banky, zajistíte si výhody, které vám nebankovní instituce jen těžko nabídne. V případě dalších půjček jako je leasing, hypotéka a další máte možnost konsolidace, tedy sloučení půjček do jedné, díky čemuž získáte menší úrok. A díky nízké ceně půjčky je také menší riziko, že nebudete schopni půjčku včasně splatit. Banky mnohdy navíc nabízí i výhodnější možnosti v případě prodloužení doby splácení. Naopak u nebankovních institucí se vám riziko neplacení může výrazně prodražit.  

Online žádost už je samozřejmostí 

Ať už žádáte o bankovní nebo nebankovní půjčku, obě dvě vyřídíte online z pohodlí domova. Rozdíl se ale projeví v tom, zda preferujete vyřízení přímo na pobočce. K této možnosti se častěji přiklání bankovní instituce. Mnoho těch nebankovních nemá kamennou pobočku, kam byste mohli zajít. 

Už víte, jakou půjčku si vyberete? Myslete především na to, že není dobré sáhnout po tom nejrychlejším řešení, které se vám naskytne, a pečlivě si projděte podmínky vybraného úvěru. 

Text: Patrik Pilous

Hledáte práci v obchodu?

Přes 750 firem u nás hledá denně talenty.

Najděte práci

Žijete obchodem?

Vytvořte si profil a buďte vidět v oboru!

Registrujte se

Komentáře

Plný náhled profilu je zobrazován
na základě členství Business Animals.


Zavřít okno