Co se událo minulý týden v salesu? [AKTUÁLNĚ]

 |  Aktuálně  |  Články  |  Oliver Sálus  |  1 627x přečteno

Co hýbe světem ekonomiky, financí a salesu? O čem se mluví? Podívejte se s námi na několik aktualit, které mohou ovlivnit i vaši práci obchodníka.

03B65953

Česká spořitelna podává žalobu na Fincentrum

Koncem ledna letošního roku plánuje Česká spořitelna, největší banka na českém trhu co do počtu klientů, ukončení spolupráce s finančně poradenskou společností Fincentrum.

Ta podle oficiálního vyjádření generálního ředitele České spořitelny Tomáše Salomona opakovaně zneužívala značky Erste Premier a Zdravé finance, které začala používat při prodeji vlastních služeb.

Česká spořitelna na Fincentrum podává žalobu, od února tak finanční poradci této poradenské společnosti nebudou moci svým klientům nabízet produkty České spořitelny.

„Z dočasného ukončení spolupráce s Českou spořitelnou nemáme radost, nikdo z nás to nečekal,“ stojí v oficiálním vyjádření zakladatele Fincentra Petra Stuchlíka. „Česká spořitelna patřila mezi významné partnery pro
sjednávání hypotečních úvěrů. Žádná žaloba dosud do Fincentra nedorazila. Rovněž ochranná známka Fincentrum Premier je řádně registrovaná, což si může každý ověřit online na webu Úřadu průmyslového vlastnictví,“ dodal.

button registrace obchodnika transparentAmerické akcie reagují na Trumpa

Snížení daní a regulační zátěže firem či mohutné investice do domácí infrastruktury. To vše plánuje zavést nový americký prezident Donald Trump. Spojené státy rozpůlil na dva tábory, z nichž jeden se bouří, druhý naopak s nadšením očekává, co se bude dít.

Investoři Trumpovi věří, a tak americké trhy v posledních dnech výrazným způsobem rostou. Týká se to nejen indexů, jako například S&P 500 nebo Nasdaq, ale i akcií. Mezi akciemi bank zaznamenává největší růst Wells Fargo, v technologickém sektoru se pak výrazně daří Facebooku, Applu nebo Alibabě.

Takzvaná americká rally nadále pokračuje, pokud tedy vaše odvětví sales jakkoliv souvisí s obchodováním, věřte americkým akciím a indexům.

ČNB plánuje ukončit intervence. S růstem koruny to ale není tak jednoduché

Kvůli obavě z poklesu cenové hladiny, tzv. deflace, spustila koncem roku 2013 Česká národní banka devizové intervence. Jedině tak se jí podařilo po dlouhé tři roky udržet měnový kurz na 27 korunách za euro. V průběhu první poloviny letošního roku však centrální banka plánuje od intervencí upustit, a tak se měnový kurz začne hýbat.

České firmy by se tak mohly dočkat výhodnějších podmínek v rámci dovozu. Pokud tedy své produkty přivážíte z ciziny, mohou vám vaše náklady výrazně zlevnit.

Podle vyjádření viceguvernéra ČNB Vladimíra Tomšíka pro Reuters by se však investoři, kteří očekávají posílení koruny, mohli také hodně spálit. Dle jeho slov se koruna nevrátí až k hranici 25,50 za euro, na které se pohybovala před zahájením intervencí.

Co jste zaznamenali vy? O čem si chcete na BusinessAnimals.cz přečíst, jaké novinky vám chybí? Pište na pavla@businessanimals.cz

Text: Oliver Sálus

Hledáte práci v obchodu?

Přes 750 firem u nás hledá denně talenty.

Najděte práci

Žijete obchodem?

Vytvořte si profil a buďte vidět v oboru!

Registrujte se

Komentáře

Plný náhled profilu je zobrazován
na základě členství Business Animals.


Zavřít okno