Nečekejte na září, hledejte práci hned teď!

 |  Články  |  Obchod  |  Redakce BA  |  822x přečteno

Uvažujete o změně? Pak zapomeňte na letní odpočinek a prázdniny a pusťte se do hledání nového zaměstnání okamžitě. Přelom července a srpna je totiž ideální dobou, kdy si práci začít shánět.

sky5

Na podzim firmy nabírají

  •  „Ohavné řemeslo = nemít žádnou práci.“ – Nicolas Boileau-Despréaux

Září a říjen jsou aktivními měsíci, kdy firmy nabírají nové zaměstnance. Chcete-li se zařadit mezi podzimní adepty, pak se ale poohlédněte po práci už nyní. I když je léto obdobím dovolených a pozvání na přijímací pohovor většinou přijde o něco později, strategie se vyplatí.

Většina konkurence totiž raději zasedne pod slunečník nebo smočí tělo v koupališti. Do září tak máte pořádný náskok a větší šanci například získat skvělou práci key account manažera.

 

Dream job vs. realita

  • „Kdo si zamiluje svou práci, vyhraje půl života.“ – autor neznámý

Ruku na srdce. Pokud potřebujete práci, vezmete jakoukoli, nebo budete čekat na vysněný job? Patříte-li do druhé skupiny, pak vás asi trochu zklameme – šance najít hned novou práci, která by zcela odpovídala všem představám, je poměrně nízká. Ale neházejte flintu do žita. Aktivně hledejte a choďte na pohovory. Třeba se právě z vaší nové práce stane skutečný dream job. Zkusit to můžete například v moderní gastronomii.

 

Obory a trendy: Máte šanci uspět? 

  • „Svět je plný ochotných lidí. Jedni jsou ochotni pracovat, druzí jsou ochotni nechat je pracovat.“ – Robert Frost

I když je nabídka pracovních míst poměrně rozmanitá, přední příčku si drží technické obory (IT, progrování, vývojářství). Díky celé řadě automobilovýchfarmaceutických firem, stejně jako bank či mezinárodních korporací je poptávka také po prodejcích. Volná místa naleznete též v call centrech, v oblasti logistiky a na pozicích obchodních zástupců.

 

Bez sebevzdělávání to nejde

  • „Minulá práce nám může pomoci, avšak musíme žít z práce přítomné.“ – George Bernard Shaw

Můžete mít vysokou školu, léta praxe a těch nejlepších zkušeností, ale musíte počítat s tím, že každá práce s sebou nese jiné požadavky, jinou firemní mentalitu, a tak se neobejdete bez dalšího vzdělávání. A stejně tak už v dnešní době moc nefrčí zůstat celý život u jednoho oboru. Takže chcete-li se pohnout z místa a nemáte šanci uchytit se ve vašem oboru, pusťte se do dalších studií či rekvalifikace.  Čím více nabídnete, tím větší šanci uspět máte.

 

Text: Lucie Formanová

Zdroj fotografie: E-ternity.ca

Text: Redakce BA

Hledáte práci v obchodu?

Přes 750 firem u nás hledá denně talenty.

Najděte práci

Žijete obchodem?

Vytvořte si profil a buďte vidět v oboru!

Registrujte se

Komentáře

Plný náhled profilu je zobrazován
na základě členství Business Animals.


Zavřít okno