„Žena roste jako květina, když je vedle ní správný (business) partner,“ potvrdil MeetUp #11

 |  Aktuálně  |  Články  |  Pavla Lokajova  |  4 139x přečteno

Venkovní teploty ke 20 stupňům a jarní náladička. Jedenácté neformální setkání obchodní komunity BusinessAnimals.cz bylo zatím nejkrásnějším (co se osazenstva na pódiu týče), nejnavštěvovanějším (pokořili jsme stovku účastníků) a taky nejodvážnějším, co jsme zažili. Proč? Scrollujte níže nebo se rovnou podívejte na živý streaming na Facebooku.

20170327-DSC_1747

Jaká 4 hlavní poselství zazněla od holek ze salesu?

 • Pavlína Zychová, CCO MyStay: „Go for a low hanging fruit.“ Sbírejte to ovoce, které je nejsnáze dosažitelné, berte ho ve velkém a postupně se propracujete i do vyšších větví.
 • Jana Pitříková, Territory Manager 4LifeDirect: „Žena se v salesu najde a vykvete, když má kolem sebe toho správného business partnera.“ Jinými slovy, hledejte lidi a firmy, kde vás to bude bavit.
 • Petra Bahati Chejab: „Ženy tuhle průpravu nemají, ale buďte svá a za každou cenu přímá. Nejednejte s klienty ani okolím v rukavičkách, i kdyby vás měli poslat někam. Uvolněte se a jednejte dle intuice.“
 • Andrea Kuklová, saleswoman BusinessAnimals.cz: „Obchodní kariéra při studiu vysoké školy je ta nejlepší průprava na manažerskou pozici.“ Andy se naučila plánovat diář, dělit měsíční cíle na týdny a aktivity a v každé oblasti vidět viditelný progres. Chceš růst jako Key Account Manager BusinessAnimals.cz? Můžeš.

Pro zobrazení příležitosti zadejte požadované údaje.


 • Prosím, vyplňte vyžadovaná pole.

 • Prosím, vyplňte vyžadovaná pole.

 • Prosím, vyplňte vyžadovaná pole.

 • Prosím, vyplňte vyžadovaná pole.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Vyplňte prosím všechna povinná pole.
Odeslali jsme Váš kontakt. Děkujeme za zájem.
Chyba serveru. Zkuste požadavek odeslat později.

 

„Nesmíte prodávat, ale snažit se pomáhat,“ radí Pavlína Zychová, jak vyjednávat s velkými zvířaty

20170327-DSC_1730

Vyjednávání na vysoké pozici je pro spoustu žen úžasný adrenalin, pro jiné ale oříšek. Zažila si to i CCO hotelové aplikace MyStay Pavlína Zychová (na fotce vlevo). Dnes uzavírá velké hotelové řetězce v Nizozemí, ještě 3 roky zpátky ale nastoupila před vedení Hiltonu a velmi rychle odešla s prázdnou.

20170327-DSC_1742

„Postupně si vytvoříte sebevědomí. Zkraje doporučuju zaměřit se na produkt a to, proč mu věříte – na schůzku nejdete prodávat, ale pomáhat,“ říká. Pár fuckupů už ale za sebou má, například když si špatně zapsala schůzku s ředitelem velkého českého hotelu a krve by se v ní nedořezal, když jí volal s nastoupeným týmem 8 lidí a ona ležela doma v pyžamu. „Naštěstí měl pochopení a dnes jsme přátelé.“

Co holkám v salesu na mužích vadí?

20170327-DSC_1732

 • „Občas jste málo empatičtí a sdílní,“ shodly se všechny čtyři aktérky panelové diskuse.
 • Chválí si přímost. „S muži se mi obchoduje přímočařeji, rovnou řeknou ano, nebo ne. Žena na druhé straně stolu většinou mlží, ačkoliv už je vnitřně rozhodnutá – to my ženy většinou jsme,“ přidala Andrea Kuklová.
 • „Vadí mi stereotypizace, třeba když jsem rozjížděla pobočku a byli jsme s kolegou dva, všichni mu říkali pane řediteli a mě považovali za sekretářku,“ přidává typickou historku Jana.
 • „Nelíbí se mi, jak je nazíráno na ženy v businessu, které mají doma rodinu. A to jak muži, tak i ostatními ženami, zejména HRistkami. Že má žena děti neznamená, že neumí pracovat!“ zakončila debatu Petra s takovou energií, až sklidila pochvalné hvízdání a potlesk.

20170327-DSC_1767

Jak kariérně postoupit od Mozartových koulí k Venušiným? #gametime

Soutěže tentokrát probíhaly dvě, jedna na pódiu a druhá offstage u stolku HyperMedia.cz. Vítěz, který poskládal puzzle za nejrychlejší čas, vyhrál wellness pobyt! To odvážní soutěžící na pódiu hráli úplně jinou game – publiku museli prodat předmět, který si vylosovali z tajemné černé tašky s logem Růžového slona. Kdo český e-shop Adama Durčáka zná, pochopil hned – před sedmi soutěžícími stál úkol prodat takový kumšt jako borůvkový vibrátor nebo poukázku na orální sex.

20170327-DSC_1717

Největší potlesk sklidil Karel Vališ s Venušinými kuličkami, skvěle si vedly na druhém a třetím místě také naše spíkryně Pavlína Zychová a Petra Bahati Chejab.

20170327-DSC_1760

Krásné ženy ale nebyly jen na pódiu. MeetUp s námi spoluorganizovala nově vznikající ženská business komunita #girlbossCZ v čele se zakladatelkou Katkou Macůrkovou, která vítala hosty, a své ručně vyráběné šperky představila talentovaná mladá návrhářka Anna Kristýna Sionková (Instagram).

20170327-DSC_1761S kým se vidíme příště?

Foto: Adéla Klepalová

Text: Pavla Lokajova

Hledáte práci v obchodu?

Přes 750 firem u nás hledá denně talenty.

Najděte práci

Žijete obchodem?

Vytvořte si profil a buďte vidět v oboru!

Registrujte se

Komentáře

Plný náhled profilu je zobrazován
na základě členství Business Animals.


Zavřít okno