„Talent je něco, s čím se rodí každé dítě. Rodič ho má pomoci objevit, rozvíjet a vybudovat silné stránky,“ říká lektorka Kateřina Novotná

 |  Články  |  Inspirace  |  Martina Richterová  |  19 384x přečteno

Všichni máme silné a slabé stránky. Silné stránky se začínají projevovat už od útlého dětství. A je na rodičích a později také kantorech, zda je dokážou u dětí objevit a hlavně dál rozvíjet. Jelikož spousta rodičů-obchodníků jsou tak trochu mentoři, svým dětem chtějí poskytnout to nejlepší vzdělání a pomáhají pracovat na jejich osobním rozvoji, oslovili jsme Kateřinu Novotnou, která učí odemykat potenciál u dětí a teenagerů, a spolu s ní další experty i obchodníky-rodiče, abychom se podívali i na praxi.

Proč odemykat potenciál u dětí? Hlavně proto, že se každé dítě narodí jako jedinečná osobnost s celou řadou talentů. A je na nás lektorech, a také dětech a jejich rodičích, abychom pomohli talent objevit,“ říká lektorka Kateřina Novotná, která se spolu s Janem Mühlfeitem věnuje odemykání potenciálu u dětí ve věku 9–15 let a středoškoláků 15–19 let. A právě v těchto talentech se skrývá náš největší potenciál. Katka také upozorňuje na to, že žádná silná stránka se většinou neobjeví sama od sebe, jak si možná někteří rodiče myslí. Je nutné na talentech pracovat a podpořit je jednak získáváním znalostí, informací, učením se či myšlením a vizualizací. Kromě toho také praktickým trénováním a budováním dovedností.

Tento článek je jen pro registrované uživatele. nebo se registrujte pro zobrazení celého obsahu

Text: Martina Richterová

Hledáte práci v obchodu?

Přes 750 firem u nás hledá denně talenty.

Najděte práci

Žijete obchodem?

Vytvořte si profil a buďte vidět v oboru!

Registrujte se

Komentáře

Plný náhled profilu je zobrazován
na základě členství Business Animals.


Zavřít okno