Adela Vinczeová (Banášová): „Lidé, kterým se plní sny dle vision boardů, se plní proto, že jsou šťastní“

 |  Články  |  Rozhovory  |  Jana Orlovská  |  29 832x přečteno

V červnu v Praze proběhl inspirativní seminář Myšlení první ligy. My jsme byli u toho a díky spolupráci s organizátory se nám podařilo získat exkluzivní rozhovory se všemi spíkry. V říjnu se Myšlení první ligy přesouvá k našim sousedům na Slovensko, kde kromě Mariana Jelínka a Jana Mühlfheita vystoupí i známá slovenská moderátorka Adela Vinczeová Banášová. Sama se věnuje osobnostnímu rozvoji, ráda čte a sleduje zajímavé přednášky, na některých jste ji mohli vidět i v roli spíkra. Osobností rozvoj je pro ni však i o tom zvládnout období, kdy se vám nechce nic číst, špatně spíte a nezdravě se stravujete. I tohle musíte umět akceptovat.

Adela Vinczeová, rozená Adéla Banášová

Adela Vinczeová

  • Adela Vinczeová, rozená a proslavená jako moderátorka „Adéla Banášová“, 35 let
  • Známá slovenská moderátorka, která je pověstná svým smyslem pro humor a pohotovostí.
  • Momentálně moderuje vlastní talk show „Trochu inak“, kde se společně se zajímavými hosty dívá na svět z jiné perspektivy.
  • V roce 2015 byla jednou z přednášejících na konferenci Restart myšlení v Praze. Tehdy se otevřeně přiznala, že žije svůj život bez jasně určeného cíle a že se jí tak žije báječně.
  • V říjnu bude jednou z vystupujících na konferenci Myslenie prvej ligy v Bratislavě.
  • Svůj volný čas řeší dle toho, v jakém se momentálně nachází období. „Někdy si myslím, že žádný volný čas nemám a tehdy je důležité nevnímat tuhle práci jako zátěž, ale jako pěknou část dne. A když mám úplně volno, tak jdu ráda do sauny nebo jen tak jsem s někým, s kým mi je dobře.“

V životě nic nepřichází najednou, ta menší avíza však často nevnímáme, Adela Vinczeová Banášová

Adelo, v říjnu budete promlouvat k lidem na konferenci Myslenie prvej ligy. Co tohle spojení pro vás osobně znamená?

Já celkově zvažuji, zda se vůbec k životu první ligy dostaneme přes myšlení. Určitě se to myšlení nedá odstřihnout, a proto by mělo být v souladu s intuicí a vnímáním. První liga je pro mě nevytvářet odpor, jednoduše věci přijímat, tak jak plynou, protože odpor vytváří protiodpor a z toho vznikají komplikace.

Celkově se hodně zajímáte o osobnostní rozvoj. Kdy a kde jste se k tomu dostala? Byl za tím nějaký aha moment, který vám otevřel oči, nebo přirozený vývoj?

Všechno přichází přirozeným vývojem. Život nám k tomu dává šanci, ale naše přirozenost nám někdy nedovoluje si ho všímat. Takže potom musí občas přijít větší facka a my se divíme, že to přišlo tak najednou. Já si myslím, že nic k nám nepřijde jen tak najednou, my si jen těch menších avíz nevšímáme. A samozřejmě, všechno se dotýká člověka nejvíc přes to, na čem mu nejvíc záleží a pro mě to byly vztahy. Takže já jsem prožila jeden takový rozchod, který se velmi podobal všem těm ostatním.

V té době jsem se potkala s etikoterapeutkou Beatou Hlohovskou, která mi jako první ukázala jiný pohled na svět, že to není jen o tom, co mi kdo dělá, ale o tom, jak mi život zrcadlí mé postoje a chování. A od té doby si to tak nějak držím. Člověk se v životě neustále posouvá, osobnostní rozvoj proto není jen o tom, zda chodíte na semináře nebo meditujete, ale o tom, co všechno v životě prožíváte. Já mám teď aktuálně období, kdy nečtu, nic nesleduji, sotva spím, špatně se stravuji a chodím na večírky. A já se to snažím akceptovat.

Sleduji svůj film a užívám si, že jsem v kině. To samé dělám se životem

Adela Vinczeová, rozená Adéla Banášová se psem

Na konferenci Restart myšlení jste přiznala, že životem kráčíte bez cíle. Jaký je to pocit? V dnešní době se totiž hodně lidí opírá o potřebu mít jasný cíl a vision boardy.

Žije se mi skvěle a svobodně. Já mám celkově spíše záměr – chci být šťastná a naplněná a věřím, že život ty okolnosti nějak zařídí. Já si myslím, že v případě lidí, kterým se daří a funguje jim to s vision boardy, je to proto, že jsou vnitřně šťastní. Když totiž člověk není šťastný sám se sebou, tak to za něj nikdo nevyřeší. Já si nestanovuji žádný harmonogram a nepředstavuji si, jak by to mělo vypadat. Někdy mám pocit, jako kdybychom seděli v kině, sledovali film a v tom sedadle řešíme, jak by se ten film měl vyvinout za 10 minut a jak by měl skončit. On si ale stejně půjde svou cestou. Takže já ten svůj film sleduji a užívám si, že jsem v kině.

Adelo, čím jste chtěla být jako dítě? Z vás by byla skvělá obchodnice, ze všeho se dokážete vykecat.


To je pravda. Já však těm věcem musím vždy věřit. Nedokázala bych být takový ten obchodník, který prodá leccos, i sklenici vody, tam bych byla asi hodně nepřesvědčivá. Potřebuji si s sebou nést jistou autentičnost, abych byla přesvědčivá i pro sebe. Takže děkuji za kompliment, ale nemyslím si, že bych byla dob...

Tento článek je jen pro registrované uživatele. nebo se registrujte pro zobrazení celého obsahu

Foto: Archiv Adely Banášové

Text: Jana Orlovská

Hledáte práci v obchodu?

Přes 750 firem u nás hledá denně talenty.

Najděte práci

Žijete obchodem?

Vytvořte si profil a buďte vidět v oboru!

Registrujte se

Komentáře

Plný náhled profilu je zobrazován
na základě členství Business Animals.


Zavřít okno