Jak ze svého obydlí udělat magnet na peníze? Odhalte hlavní bloky s Feng shui 2/2

14. Květen 2016

Tradiční čínské učení Feng shui se zabývá vztahem k životnímu prostředí. V byznysovém světě se využívá obzvláště ve chvílích, kdy chceme zlepšit svou situaci v oblasti prosperity, materiální a finanční hojnosti a důležitých vztahů. V minulém díle jsme probrali základní principy Feng shui a udělali si prohlídku jednotlivými pokoji. Dnes si řekneme, jaké použít materiály, jak rozmístit nábytek a rozproudit energii, abyste z domu udělali magnet na peníze a životní prosperitu.

Feng shui a meditace
Feng shui a meditace

Pokud vás zajímají základní pravidla přitahování prosperity skrz Feng shui a tipy, které platí pro jednotlivé pokoje, přečtěte si článek o bydlení a Feng shui z minulého týdne.

Vyzkoušejte leady

4. Pravidla Feng shui – jaké použít materiály? Jak rozmístit nábytek? Kam dát vstupní dveře a okna? Jak pracovat s barvami?

Materiály hrají ve Feng shui velmi důležitou roli a mohou značně ovlivňovat jak energetickou vyváženost a harmonii prostoru, tak zdraví a psychiku člověka. Platí, že tvrdé a lesklé materiály mají energii jang a čchi se přes ně pohybuje rychle. Měkké, matné a tmavé materiály jsou jin a čchi zpomalují. Feng shui pracuje zejména s elementy dřeva, ohně (kůže, kožešiny), země (kámen, keramika, dlažba), kovu a vody.

feng shui - jak by měl vypadat dům harmonie
Zdroj: Zdravy-dum.cz

TIPY pro lepší proudění čchi:

  • Vchod do domu se doporučuje se severní nebo východní strany.
  • Zařizovaný prostor by měl být vzdušný. Toto je jedno ze základních pravidel Feng shui při zařizování. Nábytek by neměl blokovat proudění energie, a proto se nedoporučuje přeplnit prostor jeho přílišným množstvím. Nábytek neumisťujte přímo na podlahu. Aby mohla energie plynout, je důležité, aby mezi nábytkem a podlahou bylo alespoň několik centimetrů prostoru. Jednotlivé kusy nábytku nesmí být příliš blízko sebe. Mezi jednotlivými kusy nábytku by měla být ideálně vzdálenost 80–100 cm. To rovněž umožňuje jednoduše a volně se pohybovat kolem nábytku.
  • Na dveře by mělo být vidět. Zajistěte, aby ze všech míst v prostoru, jakými jsou křesla, židle a stoly, pohovky byl přímý pohled na dveře.
  • Okna umožňují pohled do vnějšího světa, a zároveň jsou považována za okna do duše člověka. Mají být čistá, dostatečně velká a pokud se rozbijí, mají se nechat ihned opravit. Počet oken v době by měl být v harmonickém souladu s počtem dveří.
  • Pohrajte si ve svém domě, kanceláři či ve vašem stylu oblékání a volbě doplňků s kvantovými barvami. Pořiďte si kvantové obrázky a umístěte je do místa vaší osobní prosperity. Roku 2016 vládnou následující barvy: oranžová (oslava: přináší radost, pohodu, moudrost a vzdělání), kobaltově modrá (posilnění: podporuje úspěch a peníze), citrusově zelená (upřímnost: podporuje sebeúctu, zdraví a pohodu), fuchsiová (vztahy: podporuje budování a rozvoj vztahů, sítí, týmu, lásky a rodiny) a zlatá (moudrost, intuice, transformace).

Přečtěte si také rozhovor s mistryní Feng shui: Myšlení první ligy Marie Diamond: „Neúspěšní lidé se budou hodně vymlouvat, protože se bojí změny“

5. Feng shui – jak maximálně rozproudit energii?

Pro rozproudění toku energie čchi ve vašem domě, pracovně či kanceláři je důležitým aspektem čistota a pořádek. Nepořádek a přebytečné množství věcí výrazně blokuje proudění energie. Pokud je chaos v našich domovech, tak bude chaos i v našich myslích a srdcích.

TIPY na rozproudění energie:

Vyzkoušejte leady
  • Vyhraďte si pravidelně „blok time“ na úklid. Pravidelně, minimálně jednou týdně, ukliďte všechna důležitá místa. Všimněte si, že když máte uklizeno v místnosti, kde pracujete a na svém pracovním stole, jste mnohem produktivnější a kreativnější.

Zbavte se věcí, které nepoužíváte – říká Feng shui

  • Zbavte se věcí, které již nepoužíváte a nepotřebujete či jste k nim vázáni z minulosti. Týká se to těch věcí, které jste za poslední půlrok nepoužili – staré předměty, oblečení, boty, knihy, nábytek, papíry, pracovní materiály a pomůcky, staré e-maily, nepotřebné kontakty a smsky. Zkuste se zbavit cca 10–25 % věcí, které již nepotřebujte. Protože tyto jsou spojeny s minulostí. Nemůžete si vytvořit novou budoucnost, pokud máte spojení s věcmi z minulosti. A co se stane, pokud se začnete zbavovat těch materiálních věcí venku? Začnete se zbavovat i věcí, které vás tíží uvnitř. Začnete se cítit lehčeji a více budete zrelaxovaní. Dáte tím vesmíru signál, že jste otevřeni a připraveni na bohatství a prosperitu.
  • Začněte odpouštět sami sobě ty věci, které v životě zrovna nevyšly. Nemůžete změnit minulost, můžete změnit pouze sami sebe teď a v budoucnosti. Začněte odpouštět lidem, kteří vám v životě ublížili. Tím opět nastartujete harmonii uvnitř sebe, což se projeví i navenek.
  • Čas od času čistěte prostor od negativní energie. Zapalte svíčku či vonnou tyčinku, dejte na postižené místo vodu s mořskou solí, křišťálový předmět či smějícího se buddhu. Zastavit a ošetřit postižené místo můžete prostřednictvím energetických proutků (virgulí), tím znovu aktivujete a obnovíte pozitivní tok energie. (Jak poznat místo s negativní energií? Tam, kde se cítíte nesví, nervózní a unavení a kde se pohybuje kočka = negativní zóny energie. Tam, kde se cítíte dobře a vitálně a kde se pohybují děti a pes = pozitivní zóny energie). Pro práci s negativními lidmi používejte královskou modrou – zabrání, aby negativní lidé odčerpávali vaši energii a sabotovali vaše cíle, sny, vize a práci. Ve světě obchodu je to hodně důležité.

Na závěr pro vás máme video a Feng shui hudbu:


© 2022 imper.cz